Pilotní výcvik na letišti Roudnice

Pilot ultralehkých letadel – ULL(a)

Pokud se chcete létání věnovat pouze jako zábavě a stačí Vám převážet maximálně 2 cestující (včetně pilota), nebo pokud Vás lákají nízké náklady na letovou hodinu a možnost přistávat i na neoficiálních travnatých plochách, pak je pro Vás pilotní výcvik na pilotování ultralehkých letadel vhodným startem.
Základní licenci si můžete rozšířit o oprávnění k řízeným letům VFR a licence ULL(a) je vždy dobrým základem pro postup na další úrovně, například soukromý pilot letadel (PLLa).

Požadavky na žáka

Věk alespoň 15 let - Osvědčení o zdravotní způsobilosti od sportovního lékaře - Minimálně 20 hodin praxe (letu) - 45 hodin teoretické přípravy.

Pilotní průkaz ULL(a) pořídíte cca od 30 000 Kč do 100 000 Kč.

Soukromý pilot letounů – PLL(a)

Chcete-li se létání věnovat „navážno“, nebo létat na výlety s celou rodinou, pak sáhněte po pilotním průkazu PPL(a). Licence Vás opravňuje létat se stroji těžším než 450 Kg a převážet více než 2 pasažéry.
Pilotní průkaz soukromého pilota letounů je také nezbytným prvním krokem ke kariéře profesionálního pilota. Pokud byste chtěli Vaše letecké schopnosti zpeněžit, využijete navazujícího pilotního výcviku pro licenci CPL(a) – obchodní pilot letounů.

Požadavky na žáka

Minimální věk 17 let - Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy se vstupní lékařskou prohlídkou v Ústavu leteckého zdravotnictví (Generála Píky 1, Praha 6 tel.: 973 212 455 ) - Průkaz radiotelefonisty, který získáte během teoretické přípravy.

Kurz zahrnuje 45 hodin teoretické přípravy a 50 hodin letecké přípravy (vlastní pilotního průkazu ULL si může uplatnit 10% svého náletu na ultralightech, nejvýše však 10 hodin).
Cena pilotního výcviku pro licenci PPL(a) je v rozmezí 100 000 Kč – 300 000 Kč.

Využijte možnost nezávazně pilotovat letadlo

Pokud si nejste úplně jistí, že piloťák je pro vás to pravé ořechové, vyzkoušejte si na letišti v Roudnici nejprve nezávazně pilotovat letadlo. Tato varianta letu obsahuje 60 minutový briefing před letem a 20 minutový let. Poletíte se zkušeným instruktorem, který vám vše ochotně vysvětlí, a můžete se ho zeptat na cokoliv ohledně pilotního výcviku.

 Potřebujete poradit?

 Jakékoli dotazy Vám rádi zodpovíme na telefonním čísle: +420 314 004 903.